Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Summit Polska S.A.
ul. Heweliusza 9, 80-890 Gdańsk

Zapraszamy do skorzystania z formularza wyceny

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Jesteś zainteresowany współpracą z nami?
Poszukujemy do współpracy firm działających w branży budynków prefabrykowanych oraz producentów elementów i konstrukcji stalowych. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy link.

FAQ

FIRMA:

Jesteśmy projektantem i wytwórcą lekkich systemów halowych i hangarowych krytych membraną. Jednocześnie jesteśmy jedynym w Polsce autoryzowanym dystrybutorem produktów kanadyjskiej firmy Norseman Structures Inc., największego na świecie producenta nowoczesnych budynków o konstrukcjach stalowych, krytych membraną z tworzyw sztucznych. Nasze konstrukcje są funkcjonalną, bardzo trwałą i ekonomiczną formą krycia obiektów o wszechstronnym zastosowaniu, począwszy od hangarów lotniczych, hal sportowo – widowiskowych po obiekty przemysłowo – produkcyjne, magazyny, obiekty rolniczo – hodowlane, wojskowe, portowe i nie tylko. Od 2002 roku dostarczyliśmy i zbudowaliśmy blisko sto konstrukcji krytych membraną nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie, Azji oraz Australii. Naszymi stałymi klientami i partnerami są siły zbrojne NATO, Polskie Siły Powietrzne, firma Bechtel Australia, a także wiele instytucji rządowych, wiodących firm zajmujących się gospodarką odpadami, jak też wiele innych.

KOMPONENTY, INŻYNIERIA I PROJEKTOWANIE

Nasze budynki są konstruowane przy użyciu wytrzymałej ramy ze stali ocynkowanej, cynkowanej ogniowo lub malowanej proszkowo z wytrzymałą, trwałą membraną z polietylenu wysokiej gęstości HDPE. Na zamówienie dostępne jest również tworzywo PCV.
W projektach Summit Polska wykorzystuje się kombinację obciążeń śniegiem i wiatrem, zgodnie z wymogami aktualnych norm budowlanych. Projekty te są opracowywane i dokładnie przeliczane, aby upewnić się, że spełniają rygorystyczne wymagania niezbędne do utrzymania jakości i integralności strukturalnej budynku.

Tak, Summit Polska stosuje standardowe modele inżynieryjne i wykorzystuje kombinację obciążenia śniegiem i wiatrem zgodnie z wymaganiami aktualnych norm budowlanych. Budynki te spełniają te same przepisy budowlane, jak w przypadku standardowych rozwiązań budowlanych.

Budowa i instalacja:

Proces posadowienia budynków Summit Polska podlega tym samym przepisom Prawa Budowlanego, co budynki w technologiach tradycyjnych. Z uwagi na częste zmiany zapisów w PB na terenie RP, radzimy śledzić aktualne regulacje prawne w tej materii.
Niektóre z mniejszych budynków Summit Polska mogą być instalowane przez klienta, w oparciu o dołączoną instrukcję montażu. W przypadku większych i bardziej zaawansowanych budynków sugeruje się skorzystanie z autoryzowanej instalacji Summit Polska, co zapewni najwyższą jakość montażu i trwałość budynku. Każdy budynek Summit Polska oferowany jest wraz z jego montażem.
Konieczność i rodzaj zastosowanych fundamentów zależy od modelu i wielkości budynku. Istotne tu są warunki gruntowe lub istniejąca nawierzchnia utwardzona, na której posadowiony będzie budynek. Summit Polska wykonuje projekty fundamentów na życzenie klienta.
Tak, budynki Summit Polska w większości przypadków można szybko zdemontować, przenieść i posadowić w nowej, wybranej przez użytkownika lokalizacji.

TECHNOLOGIA

Membranowe pokrycia budynków DuraWeave II wykonane są z ogniotrwałej tkaniny polietylenowej o wysokiej gęstości (HDPE) i siatki o podwójnym splocie. Rozwiązanie to cechuje się bezkonkurencyjną wytrzymałością na rozcięcia, rozerwania, jak też naciski punktowe oraz przetarcia, jakie mogłyby powstać w wyniku codziennej eksploatacji. Ponadto membrana DuraWeave II pokryta jest warstwą zabezpieczająca przed negatywnym wpływem promieni UV.

Szybka instalacja – budynki Summit Polska wymagają znacznie mniej czasu na instalację, niż konwencjonalne konstrukcje.

Brak podpór wewnętrznych w postaci słupów, czy kolumn podporowych.

Jasne wnętrze – dzięki zastosowaniu jasnych, przepuszczających światło powłok, uzyskuje się naturalne i równomierne oświetlenie wnętrza hali. Pozwala to na minimalizację kosztów oświetlenia, a nawet jego eliminację w ciągu dnia.

Komfort termiczny – zastosowanie powłok o ograniczonej przewodności termicznej tworzy barierę w przypadku wysokich temperatur na zewnątrz. Ogranicza to konieczność stosowania kosztownych systemów klimatyzacyjnych i stwarza komfortowe warunki pracy dla osób znajdujących się w budynku.

Odporność na korozję – powłoki membranowe nie zawierają żadnych metalowych składników i nie ulegają korozji pod wpływem czynników atmosferycznych. Konstrukcja stalowa standardowo ocynkowana lub malowana. Powszechnie stosujemy dodatkową powłokę wewnętrzną, która znacznie poprawia ochronę przed korozją.

Elastyczność i modułowość – dowolna konfiguracja zgodnie z zapotrzebowaniem. Możliwość łączenia ze sobą budynków oraz łatwej integracji z istniejącą zabudową

Mobilność – pomimo stałego charakteru zabudowy, istnieje możliwość stosunkowo szybkiej zmiany lokalizacji budynku.

Nasze budynki sprawdziły się w setkach różnych zastosowań. Budynki Summit Polska najczęściej wykorzystywane są w lotnictwie, wojskowości, sporcie, rolnictwie, przemyśle wydobywczym, budownictwie i wielu innych.
Tak, możemy dostarczyć nową powłokę co sprawi, że Państwa budynek będzie wyglądał jak nowy. Renowacja budynku to także bardzo opłacalny sposób na przedłużenie jego żywotności. Dostarczamy nowe powłoki do większości budynków typu lekkiego, niezależnie od oryginalnego ich producenta.

ZAMÓWIENIE BUDYNKU:

Koszt całkowity budynku Summit Polska jest dużo niższy niż cena porównywalnego budynku w technologii konwencjonalnej. Koszt uzależniony jest od wielu czynników, takich jak: rozpiętość, długość, wysokość, lokalizacja, zastosowanie i wyposażenie. Prosimy o kontakt z nami w celu otrzymania wyceny opartej na konkretnych Państwa wymaganiach.

Możliwe jest finansowanie w oparciu o formy leasingu dostępne na polskim rynku. Dostępny jest również wynajem budynku na zasadach ustalanych indywidualnie. 

GWARANCJA I KONSERWACJA:

Tak, budynki oferowane przez Summit Polska są opatrzone gwarancją. Szczegóły gwarancji uzyskać można kontaktując sie z nami, a ponadto stanowią one integralną część oferty na konkretny budynek.
Tak, po wielu latach użytkowania powłoka może wymagać wymiany, czy naprawy, częściowej lub całościowej. Wymiana pokrycia to łatwy, szybki i opłacalny sposób na przywrócenie budynku do stanu „nowości”.

Budynki Summit Polska wymagają bardzo niewielu czynności konserwacyjnych. Dbałość o prawidłowy stan budynku sprowadza się do kontroli i ewentualnej korekty naprężenia powłoki oraz stężeń krzyżowych jego konstrukcji. Ponadto, zależnie od warunków użytkowania budynku, konieczna może być okresowa kontrola jego czystości oraz usunięcia ewentualnych zanieczyszczeń powłoki.

Harmonogram i instrukcja konserwacji dostarczana jest z każdym budynkiem Summit Polska.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z nami: SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

OPCJE:

Powłoki budynków są dostępne w różnorodnych kolorach: Standardowe: Niebieski, Ciemnozielony, Piaskowiec, Czerwony, Biały, Srebrny i Jasnozielony. Pokrycia FR (nierozprzestrzeniające ognia) – Biały, Zielony, Piaskowiec, Niebieski, Szary i Brązowy. Po więcej szczegółów, prosimy o kontakt z nami: SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Summit Polska oferuje kompleksowy pakiet wyposażenia budynku, w tym: dodatkowe powłoki wewnętrzne, izolacje, bramy hangarowe, systemy ogrzewania i wentylacji, posadzki demontowalne, suwnice, systemy transportowe i wiele innych.
Więcej szczegółów znaleźć można w zakładce PRODUKTY.