Korzyści

Dlaczego Summit Polska?

Celem Summit Polska jest zapewnienie maksymalnej trwałości, przewyższającej konstrukcje wykonane w konwencjonalnych technologiach. Lekkość naszych konstrukcji i łatwość posadowienia gwarantuje najniższe ceny. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferujemy produkt o bezkompromisowej jakości. Wszystko to w połączeniu z odpowiednimi certyfikatami oraz sprawną logistyką pozwala na szybką realizację każdego zamówienia.

Najważniejszym ogniwem w całym procesie jest jednak klient. To właśnie znalezienie odpowiedniego i dopasowanego do jego potrzeb rozwiązania jest początkiem sukcesu całego przedsięwzięcia.

Budynek można zaprojektować w oparciu o konkretne wymagania projektu i lokalne warunki środowiskowe, takie jak strefa wiatrowa, śniegowa lub deszczowa, czy też sejsmiczna. Nasz klient może spać spokojnie wiedząc, że budynek został zaprojektowany i zainstalowany zgodnie z lokalnymi normami i przepisami, a co najważniejsze w zgodności z prawidłami wiedzy inżynierskiej.

Wykorzystujemy komponenty o przekrojach rurowych, wykonane z wysokogatunkowej stali ViperSteel. Technologia walcowania na zimno zapewnia wysokie parametry wytrzymałościowe, natomiast wielowarstwowe zabezpieczenie antykorozyjne Gatorshield zapewnia wyjątkową trwałość w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Membranowe pokrycia budynków DuraWeave II wykonane są z ogniotrwałej tkaniny polietylenowej o wysokiej gęstości i siatki o podwójnym splocie. Rozwiązanie to cechuje się bezkonkurencyjną wytrzymałością na rozcięcia, rozerwania, jak też naciski punktowe oraz przetarcia, jakie mogłyby powstać w wyniku codziennej eksploatacji.

Podczas gdy Summit Polska zapewnia europejskim klientom doskonałą obsługę od ponad 20 lat, Norseman Structures Inc. świętuje 100-lecie swojej działalności.

Jeśli szukacie Państwo zaufanego partnera, który dostarczy rozwiązania umożliwiającego osiągnięcie sukcesu Waszej firmy, z niecierpliwością czekamy na kontakt.

Budynki kryte membraną?

Dlaczego tak wielu klientów wybiera budynki lekkie kryte membraną, jako preferowaną konstrukcję, zamiast tradycyjnego budynku krytego stalą lub o konstrukcji drewnianej? Budynki Summit Polska są bardziej wszechstronne, jaśniejsze wewnątrz, bardziej odporne na korozję i szybsze w montażu. To tylko kilka z wielu korzyści, jakie można uzyskać dzięki konstrukcji lekkiej krytej membraną z tworzywa sztucznego.

Mobilność

Pomimo stałego charakteru zabudowy, istnieje możliwość stosunkowo szybkiej zmiany lokalizacji budynku poprzez jego demontaż i posadowienie w nowym miejscu. Zależnie od zmieniającej się sytuacji lub potrzeb użytkownika.

Naturalne światło

Zastosowanie tkaniny przepuszczającej światło dzienne powoduje, że wnętrze budynku jest jaśniejsze i bardziej komfortowe tak dla ludzi pracujących wewnątrz budynku, jak też dla znajdujących się tam zwierząt hodowlanych.

Naturalne światło w przestrzeni wewnętrznej budynku krytego membraną, to również znacząca redukcja kosztów energii elektrycznej, zużywanej na potrzeby sztucznego oświetlenia.

Odporność na korozję

Zastosowanie pokrycia wykonanego z tworzyw sztucznych (HDPE lub PVC) całkowicie eliminuje problemy związane z korozyjnym oddziaływaniem środowiska. Ponadto, zastosowanie powłoki typu FR (ang. fire retardant) zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia w przypadku wystąpienia pożaru, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia konstrukcji budynku.

Szybki montaż

Budynki Summit Polska mogą być instalowane w ułamku czasu potrzebnego do zainstalowania tradycyjnej konstrukcji. Czas budowy konstrukcji średniej wielkości zwykle nie przekracza kilku tygodni.

Wolna przestrzeń

Konstrukcje pozbawione elementów podporowych, dają użytkownikowi pełną swobodę w zagospodarowaniu
i wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz budynku.

Dzięki temu konstrukcje te są idealne do wszelkiego składowania materiału na pryzmach lub przechowywania dużych maszyn  i urządzeń.

Trwałość

Prawidłowo utrzymywany
i eksploatowany budynek Summit Polska może wytrzymać wiele dziesiątków lat. jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne powłoki budynku mogą być w łatwy
i szybki sposób naprawiany.
Możliwa jest również wymiana kompletnej zużytej powłoki po bardzo wielu latach intensywnej eksploatacji, co sprawi, że budynek będzie „jak nowy” przy niewielkim koszcie operacji.

Komfort termiczny

Zastosowanie powłok o ograniczonej przewodności termicznej tworzy barierę w przypadku wysokich temperatur na zewnątrz. Ogranicza to konieczność stosowania kosztownych systemów klimatyzacyjnych.