Budownictwo

Budynki kryte membraną dla przemysłu budowlanego

W budownictwie liczy się szybka mobilizacja i demobilizacja, a zatem możliwość stworzenia i błyskawicznego skonfigurowania placu budowy z uwzględnieniem wszystkich wymagań wynikających ze specyfiki projektu.

Budynki lekkie kryte membraną są tutaj idealnym rozwiązaniem, ponieważ są szybkie w montażu, wszechstronne pod względem wielkości i funkcjonalności, przenośne, a przy tym trwałe. Czy będą to wiaty robocze na placu budowy zapewniające pracownikom optymalne środowisko pracy, chroniące zarówno ludzi, jak i zasoby przed czynnikami zewnętrznymi, czy będą to magazyny sprzętu lub materiałów budowlanych. Rozwiązania Summit Polska docenione zostały przez firmy budowlane w kraju i w Europie.

Korzyści budynków krytych membraną w budownictwie

Szybki montaż

Budynki Summit Polska mogą być instalowane w ułamku czasu potrzebnego do zainstalowania tradycyjnej konstrukcji. Czas budowy konstrukcji średniej wielkości zwykle nie przekracza kilku tygodni.

Mobilność

Pomimo stałego charakteru zabudowy, istnieje możliwość stosunkowo szybkiej zmiany lokalizacji budynku poprzez jego demontaż i posadowienie w nowym miejscu. Zależnie od zmieniającej się sytuacji lub potrzeb użytkownika.

Wolna przestrzeń

Konstrukcje pozbawione elementów podporowych, dają użytkownikowi pełną swobodę w zagospodarowaniu
i wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz budynku.

Dzięki temu konstrukcje te są idealne do wszelkiego składowania materiału na pryzmach lub przechowywania dużych maszyn i urządzeń.

Naturalne światło

Zastosowanie tkaniny przepuszczającej światło dzienne powoduje, że wnętrze budynku jest jaśniejsze i bardziej komfortowe tak dla ludzi pracujących wewnątrz budynku, jak też dla znajdujących się tam zwierząt hodowlanych. Naturalne światło w przestrzeni wewnętrznej budynku krytego membraną, to również znacząca redukcja kosztów energii elektrycznej, zużywanej na potrzeby sztucznego oświetlenia.

Utwardzanie betonu "on site"

Kontrolowane środowisko do utwardzania komponentów betonowych w miejscu budowy (on site)? Oczywiście!
Jeśli istnieje potrzeba utwardzania dużych i ciężkich komponentów betonowych w kontrolowanych, sztucznych warunkach, ale stworzonych 'ad hoc’ na budowie na potrzeby projektu, rozwiązaniem są budynki lekkie Summit Polska.

Nasze konstrukcje mogą być zaprojektowane do montażu na szynach, dzięki czemu uzyskują mobilność wymaganą w tego typu zastosowaniach, a przy tym mogą być szybko zainstalowane i zdemontowane.

Magazyn na miejscu

Odpowiadając za realizację złożonego projektu budowlanego, zdajemy sobie sprawę ze znaczenia sprawnej logistyki związanej z organizacją narzędzi, sprzętu i materiałów na placu budowy.

Budynki lekkie Summit Polska są tam, gdzie liczy się szybkość, ekonomia i organizacja, a ponadto mobilność. Dzięki temu czas od podjęcia decyzji do posadowienia kompletnego magazynu „pod klucz” nie ma sobie równych w żadnej innej technologii.

Zabudowa placu budowy

Jak pokazuje praktyka, praca w zadaszonym środowisku jest bardziej wydajna i wygodna dla pracowników. Zadaszone budynki lekkie kryte membraną są idealnym rozwiązaniem w roli obiektu ogradzającego plac budowy, biorąc pod uwagę ich wytrzymałość, trwałość i szybkość instalacji.
Jasne wnętrze z naturalnego światła dziennego sprawia, że przestrzeń robocza jest bezpieczniejsza i bardzo komfortowa dla pracowników. Pokrycie membranowe pozwala utrzymać chłód wewnątrz budynku latem, jak też ciepło zimą. Dla tych z Państwa, którzy szukają budynku z możliwością pełnej kontroli temperatury wewnątrz, dostępne są również opcje zintegrowanej klimatyzacji.

Ochrona zespołu i optymalizacja wydajności...
Wszystko pod jednym dachem

Projekty w branży budowlanej