Odpady i Recykling

Budynki lekkie w przetwarzaniu odpadów

Wybór odpowiedniego obiektu dla procesu przetwarzania odpadów lub centrów recyklingu nie jest łatwym zadaniem. Budynek taki musi być wysoce odporny na warunki panujące w środowisku korozyjnym, jednocześnie spełniają dokładne wymagania związane z prowadzoną działalnością.

Summit Polska może zapewnić podstawową dostawę i instalację budynku lub kompletny projekt „pod klucz”. Oprócz wiedzy i wieloletniego doświadczenia oraz sprzętu niezbędnego do montażu budynków, dysponujemy także wewnętrzną wiedzą specjalistyczną konieczną do zapewnienia pełnego zarządzania projektem w przypadku najbardziej złożonych przedsięwzięć.

Korzyści z budynków krytych membraną w przetwarzaniu odpadów

Szybki montaż

Budynki Summit Polska mogą być instalowane w ułamku czasu potrzebnego do zainstalowania tradycyjnej konstrukcji. Czas budowy konstrukcji średniej wielkości zwykle nie przekracza kilku tygodni.

Mobilność

Pomimo stałego charakteru zabudowy, istnieje możliwość stosunkowo szybkiej zmiany lokalizacji budynku poprzez jego demontaż i posadowienie w nowym miejscu. Zależnie od zmieniającej się sytuacji lub potrzeb użytkownika.

Wolna przestrzeń

Konstrukcje pozbawione elementów podporowych, dają użytkownikowi pełną swobodę w zagospodarowaniu i wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz budynku. Dzięki temu konstrukcje te są idealne do wszelkiego składowania materiału na pryzmach lub przechowywania dużych maszyn i urządzeń.

Naturalne światło

Zastosowanie tkaniny przepuszczającej światło dzienne powoduje, że wnętrze budynku jest jaśniejsze i bardziej komfortowe tak dla ludzi pracujących wewnątrz budynku, jak też dla znajdujących się tam zwierząt hodowlanych.
Naturalne światło w przestrzeni wewnętrznej budynku krytego membraną, to również znacząca redukcja kosztów energii elektrycznej, zużywanej na potrzeby sztucznego oświetlenia.

Sortownie odpadów

Hale lekkie kryte membraną Summit Polska przeznaczone do recyklingu i przetwarzania odpadów projektowane są z myślą o długiej żywotności w trudnych, korozyjnych warunkach, przy jednoczesnej ochronie środowiska przed zanieczyszczeniami.

Istotną cechą budynków Summit Polska w tej branży jest nieprzepuszczalność membrany, która zatrzymuje nieprzyjemne zapachy powstające w procesie kompostowania i przetwarzania odpadów.

Przechowywanie sprzętu

Każda operacja związana z zarządzaniem odpadami i recyklingiem wymaga użycia ciężkiego sprzętu i maszyn. Ochrona Państwa sprzętu przed warunkami atmosferycznymi znacząco zwiększa jego żywotność, pozwalając na znaczące oszczędności czynione tak na serwisowaniu, jak i wcześniejszym jego zakupie.

Ponadto, konstrukcje kryte membraną mogą być łatwo i szybko instalowane w odległych lub trudno dostępnych lokalizacjach przy minimalnej ingerencji w warunki gruntowe oraz otoczenie.

Projekty w procesie przetwarzania odpadów