Rolnictwo

Budynki dla rolnictwa

Jeśli poszukują Państwo rozwiązania umożliwiającego składowanie plonów, przechowywanie nawozów lub ochrony sprzętu, maszyn, czy też zwierząt gospodarskich, budynki kryte membraną są tutaj jednym z najlepszych rozwiązań.

Rozwiązania Summit Polska są szybkie w montażu i niezwykle wszechstronne, a jednocześnie mniej podatne na korozję niż tradycyjne konstrukcje o pokryciu stalowym. Ponadto, naturalne światło rozjaśnia przestrzeń wewnątrz budynku, zmniejszając znacząco konieczność zużycia energii elektrycznej.

Magazynowanie towarów

Magazynowanie materiałów luzem i ochrona plonów przed czynnikami zewnętrznymi jest częstą koniecznością w przypadku komercyjnej działalności rolniczej.
Budynki kryte membraną z tworzyw sztucznych zapewniają niezbędną szczelność i ochronę wymaganą do składowania Państwa produktów.

Ponadto, możliwa jest taka konfiguracja konstrukcji budynku, która pozwoli na instalację wszelkich niezbędnych maszyn i urządzeń do ładowania, przenoszenia i rozładowywania składowanego tak materiału.

Przechowywanie sprzętu

Każda działalność rolnicza wiąże się z pokaźnymi inwestycjami w sprzęt i park maszynowy. Chroniąc go przed czynnikami atmosferycznymi w czasie, gdy nie jest używany, zwiększamy znacząco jego sprawność techniczną oraz żywotność.

Nasze konstrukcje mogą być zaprojektowane tak, aby pozwalały na garażowanie sprzętu wielkogabarytowego, od kombajnów po przyczepy zbożowe z podniesioną skrzynią.

Zaprojektujemy dla Państwa halę która spełni Wasze wszelkie wymagania w tej materii.

Hodowla zwierząt

Z naszych wieloletnich doświadczeń jasno wynika, iż nasze budynki i ich naturalne jasne, przestrzenne wnętrza stwarzają idealne środowisko dla hodowli zwierząt. Naturalne światło rozjaśnia przestrzeń w ciągu dnia i nadaje jej wrażenie przewiewności zapewniając komfort dla przebywających tam zwierząt. Transparentna membrana eliminuje również cienie, które mogą płoszyć zwierzęta, takie jak bydło i konie.

Ponadto temperatura wewnątrz budynku jest o około 10 stopni wyższa zimą i niższa latem niż temperatura na zewnątrz, bez konieczności instalowania kosztownego systemu klimatyzacji.

Magazynowanie, mieszanie i załadunek nawozów... Wszystko pod jednym dachem

Projekty w branży rolnictwa komercyjnego

Korzyści dla rolnictwa

Naturalne światło

Zastosowanie tkaniny przepuszczającej światło dzienne powoduje, że wnętrze budynku jest jaśniejsze i bardziej komfortowe tak dla ludzi pracujących wewnątrz budynku, jak też dla znajdujących się tam zwierząt hodowlanych.

Naturalne światło w przestrzeni wewnętrznej budynku krytego membraną, to również znacząca redukcja kosztów energii elektrycznej, zużywanej na potrzeby sztucznego oświetlenia.

Wolna przestrzeń

Konstrukcje pozbawione elementów podporowych, dają użytkownikowi pełną swobodę w zagospodarowaniu
i wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz budynku.

Dzięki temu konstrukcje te są idealne do wszelkiego składowania materiału na pryzmach lub przechowywania dużych maszyn
i urządzeń.

Odporność na korozję

Zastosowanie pokrycia wykonanego z tworzyw sztucznych (LDPE lub PVC) całkowicie eliminuje problemy związane z korozyjnym oddziaływaniem środowiska. Ponadto, zastosowanie powłoki typu FR (ang. fire retardant) zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia w przypadku wystąpienia pożaru, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia konstrukcji budynku.

Trwałość

Prawidłowo utrzymywany i eksploatowany budynek Summit Polska może wytrzymać wiele dziesiątków lat. jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne powłoki budynku mogą być w łatwy i szybki sposób naprawiany. Możliwa jest również wymiana kompletnej zużytej powłoki po bardzo wielu latach intensywnej eksploatacji, co sprawi, że budynek będzie „jak nowy” przy niewielkim koszcie operacji.