Sport i Rekreacja

Hale lekkie jako obiekty sportowe i rekreacyjne

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby sportowcy mogli trenować przez cały rok. Halowe centra sportowe Summit Polska pozwalają każdemu zespołowi grać i trenować przez cały okrągły rok, pomimo nieprzewidywalnej pogody i zmieniających się pór roku.

Hale lekkie kryte membraną są tak samo wytrzymałe konstrukcyjnie jak budynki w tradycyjnej technologii, ale dysponują dodatkowymi zaletami w postaci naturalnego światła i przewiewnej wentylacji, oferując bardzo komfortowe warunki do uprawiania niemal każdej dyscypliny sportowej.  

Summit Polska jest w stanie zapewnić wszystkie elementy wyposażenia Państwa hali sportowej. Od dedykowanych posadzek i nawierzchni, po pełne wyposażenie boiska, widowni i niezbędnej infrastruktury technicznej.

Korzyści z zastosowania hal krytych membraną

Wolna przestrzeń

Konstrukcje pozbawione elementów podporowych, dają użytkownikowi pełną swobodę w zagospodarowaniu i wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz budynku. Dzięki temu konstrukcje te są idealne do wszelkiego składowania materiału na pryzmach lub przechowywania dużych maszyn i urządzeń.

Naturalne światło

Zastosowanie tkaniny przepuszczającej światło dzienne powoduje, że wnętrze budynku jest jaśniejsze i bardziej komfortowe tak dla ludzi pracujących wewnątrz budynku, jak też dla znajdujących się tam zwierząt hodowlanych.
Naturalne światło w przestrzeni wewnętrznej budynku krytego membraną, to również znacząca redukcja kosztów energii elektrycznej, zużywanej na potrzeby sztucznego oświetlenia.

Komfort termiczny

Zastosowanie powłok o ograniczonej przewodności termicznej tworzy barierę w przypadku wysokich temperatur na zewnątrz. Ogranicza to konieczność stosowania kosztownych systemów klimatyzacyjnych.

Dostosowana wysokość

Wiele dyscyplin sportowych wymaga wysokich przestrzeni w budynku, zarówno dla miejsc siedzących, jak i dla obiektów operujących w powietrzu.

Nasze konstrukcje są zaprojektowane tak, aby spełniać wszelkie wymagania wysokościowe, niezależnie od dyscypliny, czy wydarzenia sportowego.

Obiekty tenisowe

Akademie tenisowe na całym świecie chętnie wykorzystują budynki w technologii lekkiej krytej membraną, jako idealną opcję dla swoich obiektów.

Te jasne i przestronne budynki mogą pomieścić dowolną liczbę kortów, co pozwala na organizowanie turniejów lub zajęć dla dużych grup.

Centra piłkarskie

Budynki lekkie kryte membraną są również popularną opcją dla pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

Jasna i przewiewna atmosfera w budynku, jako najbardziej zbliżona do warunków naturalnych tworzy idealne środowisko dla graczy. Dlatego budynki w tej technologii są tak chętnie i często wykorzystywane w charakterze całorocznych obiektów treningowych przez czołowe kluby angielskiej Premier League.

Areny hokejowe

Bardzo popularnym zastosowaniem hal typu lekkiego krytych membraną jest przykrycie lodowisk hokejowych, tak powszechnych m.in. w Kanadzie.

Prawidłowe utrzymanie tafli lodowiska, w warunkach zimowych jest niemal bezkosztowe. Natomiast w porach cieplejszych umożliwia to zastosowanie naszych systemów utrzymania temperatury wewnątrz.

Sale gimnastyczne i bieżnie

Projektujemy również konstrukcje lekkie do użytku ogólnego, takie jak sale gimnastyczne. Poczynając od bieżni, przez siłownie, korty, boiska do squasha, po sale do koszykówki i nie tylko. Wszechstronnośc naszych budynków pozwala na stworzenie przestrzeni do dowolnych planowanych aktywności.

Projekty sportowe