Wojskowość i Lotnictwo

Hale i hangary lotnicze

Proponujemy hangary i zadaszenia dla statków powietrznych dowolnego typu i przeznaczenia, hangary obsługi naziemnej, magazyny cargo i nie tylko.

Oprócz wielu pożądanych cech, nasze hale i hangary charakteryzują się m. in. brakiem wewnętrznych podpór, kolumn i słupów, będąc idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku statków powietrznych o dużej rozpiętości skrzydeł.

Co ważne, koszt inwestycji w porównaniu z wartością przechowywanego sprzętu jest znikomy, a jego zwrot może nastąpić nawet w czasie nie dłuższym niż 1-2 lat.

Zalety hangarów typu lekkiego dla lotnictwa

Mobilność

Pomimo stałego charakteru zabudowy, istnieje możliwość stosunkowo szybkiej zmiany lokalizacji budynku poprzez jego demontaż i posadowienie w nowym miejscu. Zależnie od zmieniającej się sytuacji lub potrzeb użytkownika.

Naturalne światło

Zastosowanie tkaniny przepuszczającej światło dzienne powoduje, że wnętrze budynku jest jaśniejsze i bardziej komfortowe tak dla ludzi pracujących wewnątrz budynku, jak też dla znajdujących się tam zwierząt hodowlanych. Naturalne światło w przestrzeni wewnętrznej budynku krytego membraną, to również znacząca redukcja kosztów energii elektrycznej, zużywanej na potrzeby sztucznego oświetlenia.

Szybki montaż

Budynki Summit Polska mogą być instalowane w ułamku czasu potrzebnego do zainstalowania tradycyjnej konstrukcji. Czas budowy konstrukcji średniej wielkości zwykle nie przekracza kilku tygodni!

Wolna przestrzeń

Konstrukcje pozbawione elementów podporowych, dają użytkownikowi pełną swobodę w zagospodarowaniu
i wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz budynku.

Dzięki temu konstrukcje te są idealne do wszelkiego składowania materiału na pryzmach lub przechowywania dużych maszyn i urządzeń.

Hangary lotnicze

Historia Summit Polska S.A. łączy się nierozerwalnie z siłami zbrojnymi RP oraz wojskami NATO, a przede wszystkim z udanym wprowadzeniem do powszechnego użytkowania hangarów typu lekkiego krytych membraną.

Rozwiązanie to okazało się „strzałem w dziesiątkę” i spotkało się z powszechnym uznaniem i pozytywnym odbiorem wśród lotników i obsługi naziemnej w całym niemal kraju.

Do dzisiaj Summit Polska może poszczycić się ponad 40 hangarami dostarczonymi i posadowionymi w największych bazach lotniczych na terenie Polski i Europy.

Gotowość bojowa

Gotowość bojowa i sprawność techniczna, to pojęcia kluczowe w obronności każdego kraju. Zwłaszcza w obliczu napiętej sytuacji międzynarodowej i zagrożenia militarnego ze strony innych państw.

Nasze bezkompromisowe rozwiązania pozwalają na utrzymanie należytej sprawności i gotowości bojowej statków powietrznych przy minimalnych nakładach finansowych, co przekłada się również na bardzo poważne oszczędności budżetu Sił Zbrojnych RP.

Obiekty garażowe i nie tylko

Niezależnie od planowanej aktywności i głównego przeznaczenia budynków, Summit Polska dostarcza rozwiązania skrojone na miarę i zgodnie ze specyfikacją oraz szczegółowymi wymaganiami użytkownika.

Czy będą to obiekty magazynowe, garażowe, hangary obsługi technicznej, czy też budynki dyżuru bojowego, mnogość oferowanej przez Summit Polska konfiguracji i wyposażenia pozwala sprostać nawet najbardziej specyficznym wymaganiom obsługi naziemnej.

Wiaty lotnicze

Konstrukcje lekkie kryte membraną zapewniają wolną przestrzeń niezbędną do łatwego manewrowania każdym statkiem powietrznym.

Jeśli prowadzone działania nie wymagają konstrukcji zamkniętych, standardowo wyposażonych w bramy wielkoformatowe, Summit Polska oferuje szereg rozwiązań w postaci szybko montowanych i demontowanych wiat hangarowych. Rozwiązania takie pozwalają na uniezależnienie się od kaprysów pogody i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie dynamiczna sytuacja nie pozwala na czasochłonne i kosztowne procedury budowlane.

 

Wiaty NAF El-centro

Projekty wojskowe

Hangary dyżuru bojowego

Herkules C-130

Warsztaty obsługi technicznej i objekty garażowe

Obiekty obsługi technicznej, czy obiekty garażowe to nie tylko obsługiwany tam sprzęt i wyposażenie. To przede wszystkim pracujący tam ludzie!

Budynki lekkie kryte membraną Summit Polska pozwalają na stworzenie komfortowych warunków do pracy inżynierów obsługi technicznej samolotów przed słońcem, wiatrem, deszczem i śniegiem. Naturalne światło przepływające przez jasną membranę oraz komfort termiczny pozwalają na zwiększenie wydajności i morale pracowników.

Projekty lotnicze